IMG_0002s.jpgIMG_0003s.jpgIMG_0004s.jpgIMG_0005m.jpgIMG_0007s.jpgIMG_0008s.jpgIMG_0009s.jpgIMG_0010s.jpg

Ferie zimowe 2015 – narty biegowe

Ferie w pełni, śniegu dostatek, a przynajmniej wystarczy go na sporty zimowe. W Bieszczadach triumfy  święcą właśnie narty biegowe, na które to szczyt sezonu. Jeśli lubicie być aktywni także zimą, spróbujcie swoich sił w rajdach i zawodach w narciarstwie biegowym w Bieszczadach.
Corocznie odbywa się tu kilka zjazdów wielbicieli narciarstwa biegowego. Najczęściej spotykają się w Wetlinie, w Ustjanowej na stokach Żukowa i w Woli Michowej. Tam znajdują się najlepsze trasy biegowe.

Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski -  w tym roku w dniach 18.02-22.02 odbędzie się już jego XXXII edycja. To kilkudniowy rajd w Ustrzykach Górnych na, dodajmy, kilku doskonale przygotowanych trasach biegowych skierowany do miłośników nart biegowych i  skiturowych. Organizują go: Bieszczadzki Park Narodowy, Grupa Bieszczadzka GOPR i Koło Przewodników PTTK Sanok.
Informacje: http://www.bdpn.pl lub w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach pod nr tel. 13 461 0350.

Bieszczadzki Bieg Lotników w Ustjanowej k. Ustrzyk Dolnych organizowany w ramach Pucharu Polski. W styczniu tego roku odbyła się już jego XXVIII edycja i wzięło w niej udział blisko 200 zawodników. Jest organizowany przez Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych. Zawodnicy biegną na 2 trasach: panie na dystansie 7,5 km, panowie – 15 km.

 „Tropem wilka” – organizowany w styczniu/lutym w Cisnej przez Nadleśnictwo Cisna i Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic. W tym roku trasa wiodła leśną drogą z Majdanu do Kalnicy – jedną z najpiękniejszych stokówek bieszczadzkich i wzięło w niej udział ok. 100 uczestników: w kategoriach juniorskich dla dziewcząt i chłopców ok. 3 km oraz w kategoriach „open” dla kobiet i mężczyzn – ok. 10 km.

Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem żubra” – otwarty bieg organizowany w lutym przez Stowarzyszenie „Bieszczadzkie trasy narciarskie” w Mucznem w gminie Lutowiska. Bieg odbywa się techniką klasyczną na dystansie: dla juniorów – ok. 2 km i dorosłych – ok. 9 km.
Informacja na http://www.stuposiany.krosno.lasy.gov.pl/

Bieg Karczmarzyka – to jednodniowy bieg towarzyski dla wszystkich chętnych,  organizowany w styczniu/lutym przez Stowarzyszenie Wetliny na ok. 11 kilometrowej trasie torami starej kolejki z Gościńca Stare Sioło w Wetlinie do Oberży Biesisków w Przysłupiu. Na końcu dobre jedzenie i dobre trunki. W tym roku odbyła się już VII jego edycja.